AndreyFrolov
Опубликовано: 22:44, 12 сентябрь 2020Пр 966
Зарубіжні новини

Лукашенко терміново зібрав силовиків - що відбувається в Білорусі прямо зараз

Лукашенко терміново зібрав силовиків - що відбувається в Білорусі прямо зараз
У Білорусі 12 вересня знову проходять протестні акції, які тривають вже другий місяць після виборів президента. У суботу в Мінську та інших великих містах Білорусі проходить жіночий марш - тисячі жінок виступають проти фальсифікації підсумків голосування на виборах президента Білорусі і в підтримку затриманих раніше активісток.

Читайте також:


З першим хвилин акції протесту учасниць маршу почали затримувати представники силових структур в балаклавах і без розпізнавальних знаків — дівчат і жінок б’ють та силою заштовхують в автозаки, стягнуті в центр білоруської столиці. Тим часом Олександр Лукашенко зібрав на термінову нараду силовиків, щоб обговорити ситуацію з протестами в Білорусі, а також "загрози" у західних кордонів країни. Що відбувається в Білорусі прямо зараз, повідомляють білоруські ЗМІ.

"Перше питання — про ситуацію на західному кордоні. Хотів би почути доповідь міністра оборони і начальника Генштабу про те, які ви пропонуєте дії нашої армії найближчим часом. Тобто, якщо натовські війська в Польщі, Литві в принципі закінчили так звані навчання і не ворушаться там більше, нам слід адекватно на це реагувати. Ми не можемо там довгий час без необхідності тримати Збройні Сили в такій кількості. Тим більше що це недешево обходиться", — заявив Лукашенко.Щодо протестів в Білорусі, Лукашенко поставив завдання до силовиків не "топтатися на одному місці" в Мінську, у "врегулювати" суспільно-політичну ситуацію в усіх містах країни.

Як відомо, 12 вересня на жіночий марш в Мінську 12 вересня вийшли кілька тисяч учасниць. Жінки скандують "Де наша Маша?", маючи на увазі представницю президії координаційної ради опозиції Марію Колесникову, яку раніше затримали силовики. Відомо, що зараз Колесникову утримують в СІЗО в місті Жодіно. Їй та іншим затриманим опозиціонерам інкримінують спробу захоплення державної влади. Колону жінок на акції протеста протягом 20 хвилин разогнали силовики. В даний час відомо про мінімум 32 затриманих, серед яких журналісти телеканалу "Белсат" Катерина Андрєєва і Максим Калитовський.

Очікується, що завтра, 13 вересня, в білоруській столиці знову пройдуть чергові масові протести, в тому числі на підтримку арештованих опозиціонерів. У зв’язку з цим опозиційна лідерка Світлана Тихановська закликала ОМОН припинити насильство проти громадян країни, обурившись застосуванням насильства до жінок.

"Я закликаю ОМОН зупинитися. Вам буде соромно за те, що ви робите сьогодні. Насильство, яке ви застосовуєте до жінок, обурливо. Я хочу вас попередити, що кожен, хто скоює злочини проти мирних демонстрантів і свого народу, понесе відповідальність. У вас є шанс перейти на бік народу і не виконувати злочинних наказів ", — звернулася Тихановська до силовиків.
Load...
Ctrl
Enter
Помітили помЫлку
виділіть текст та натиснітьCtrl+Enter
Коментувати (0)