AndreyFrolov
Опубликовано: 12:45, 30 август 2020Пр 526
Зарубіжні новини

Путін раптово подзвонив Лукашенку, в Мінськ стягують військову техніку - що зараз відбувається в Білорусі

Путін раптово подзвонив Лукашенку, в Мінськ стягують військову техніку - що зараз відбувається в Білорусі
У неділю, 30 серпня, російський глава Володимир Путін подзвонив своєму білоруському колезі Олександру Лукашенку.

У Кремлі поки не називають причини раптового дзвінка до Мінська глави Кремля, а в пресслужбі Лукашенко заявили, що Путін обговорив з ним ситуацію в Білорусі і "інші актуальні проблеми".

Читайте також:


Білоруські ЗМІ допускають, що телефонний дзвінок Путіна Лукашенку пов’язаний з днем народження в.о. президента Білорусі — сьогодні йому виповнилося 66 років. Тим часом білоруси готують масштабний Марш миру і незалежності в якості "подарунка" на день народження Лукашенка. До цього мітингу вже активно готується влада — в центр Мінська стягують військову техніку і силовиків. Що відбувається в Білорусі прямо зараз про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Як відомо, попередня розмова Путіна і Лукашенка відбулася 24 серпня. Тоді вони обговорили ситуацію в Білорусі і "на зовнішньому контурі, особливо на західному напрямку". Тоді ж, вони домовилися провести масову вакцинацію в Білорусі проти коронавіруса російською вакциною на третьому етапі клінічних випробувань препарату.

Важливо відзначити, що Лукашенко після розмови з Путіним заявив про домовленості "впоратися з поточними подіями в республіці разом".

"Якщо за кордоном будуть "смикати", треба задіяти спільну військове угрупування. Його основою буде білоруська армія. А росіяни нас повинні підтримувати і рухатися за нами", — розкрив деталі переговорів з Путіним Лукашенко.
До слова, після цієї розмови з Лукашенком Путін повідомив, що на прохання білоруського колеги в Росії був сформований резерв із співробітників правоохоронних органів, який в разі необхідності надасть допомогу Мінську. При цьому він, за словами Путіна, може бути задіяний, лише якщо ситуація в республіці "вийде з-під контролю".

Тим часом в Білорусі тривають масштабні протести. Жителі країни вимагають скасувати підсумки виборів, на яких, за даними ЦВК, переміг Лукашенко і результати яких не визнав Євросоюз, відправити старе керівництво у відставку і провести нові вибори, а також притягти до відповідальності силовиків за жорстокі розгони мітингів в перші дні. Крім того в Білорусі проходить страйк — співробітники провідних підприємств країни відмовляються виходити на роботу, поки режим Лукашенка не виконає вимоги народу.
Load...
Ctrl
Enter
Помітили помЫлку
виділіть текст та натиснітьCtrl+Enter
Коментувати (1)