AndreyFrolov
Опубликовано: 08:36, 21 август 2020Пр 2 366
Зарубіжні новини

Лукашенко ухвалив нове радикальне рішення - що відбувається в Білорусі прямо зараз

Лукашенко ухвалив нове радикальне рішення - що відбувається в Білорусі прямо зараз
Білоруський глава Олександр Лукашенко продовжує вживати радикальні заходи після того, як публічно звинуватив Захід у нарощуванні військової сили біля кордонів Білорусі.

Читайте також:18 серпня він привів в повну бойову готовність війська у західних кордонів республіки, а 20 серпня оголосив масштабні військові навчання біля кордонів Польщі та Литви. На них Лукашенко зігнав сотні військових, а також наказав провести мобілізацію в окремих частинах Західного оперативного командування на Гродненському тактичному напрямі, привести війська в бойову готовність, щоб вони змогли в будь-який момент виконувати бойові завдання. Що прямо зараз відбувається в Білорусі

"Ми бачимо, що сьогодні йде втручання у внутрішні справи нашої держави. Ми отримуємо інформацію з різних джерел, яка не може нас не турбувати. Прогнозуємо розвиток різних варіантів. Виходячи з цього прийнято рішення про проведення комплексного тактичного навчання з військами Західного оперативного командування на Гродненському тактичному напрямі. Дане рішення сьогодні вночі повідомлено Главі держави Олександру Лукашенку, і їм затверджено", — йдеться в повідомленні Міноборони Білорусі.

Важливо відзначити, що ні Лукашенко, ні керівництво Міноборони Білорусі жодного разу не уточнили, що ж таки відбувається у західних кордонів республіки, що так їх турбує. Раніше ж Лукашенко заявляв про стягнутих танках і літаках НАТО, що знаходяться в 15 хвилинах від білоруських лісів. В Альянсі категорично спростували звинувачення Лукашенко — в НАТО підкреслили, що стежать за ситуацією в Білорусі, але сили у її кордони не нарощують.
Як відомо, Лукашенко тримає на особистому контролі військові навчання на кордонах Білорусі та країн ЄС. У них беруть участь військові частини механізованих з’єднань, сили спеціальних операцій, ВПС ППО, розвідки, радіоелектронної боротьби, ракетних військ і артилерії. В рамках навчань також проводяться провокаційні польоти авіації Ан-26 50 САБ, Як-130 116 ШАБ, Су-30СМ 61 ІАБ, які білоруські військові підняли в повітря за наказом Лукашенко для охорони державного кордону.

Нагадаємо, Лукашенко вважає, що за протестною ситуацією в Білорусі стоїть Захід. Тому він раптово перейнявся кількістю навчань НАТО в сусідніх з Білоруссю країнах і доручив перекинути повітряно-десантну бригаду з Вітебська в Гродно — "у зв’язку з напруженою ситуацією на західних кордонах". Крім того, він звернувся до президента Росії Володимиру Путіну з проханням про допомогу. У Кремлі запевнили Лукашенко, що Росія готова надати необхідне сприяння у вирішенні проблем, що виникли на основі принципів Договору про створення Союзної держави, а також в разі необхідності по лінії Організації Договору про колективну безпеку.

Тим часом в Білорусі тривають другий тиждень масштабні протести. Жителі країни вимагають скасувати підсумки виборів, на яких, за даними ЦВК, переміг Лукашенко і результати яких не визнав Євросоюз, відправити старе керівництво у відставку і провести нові вибори, а також притягти до відповідальності силовиків за жорстокі розгони мітингів в перші дні. Вже четвертий день в Білорусі проходить страйк — співробітники провідних підприємств країни відмовляються виходити на роботу, поки режим Лукашенка не виконає вимоги народу.
Load...
Ctrl
Enter
Помітили помЫлку
виділіть текст та натиснітьCtrl+Enter
Коментувати (0)