AndreyFrolov
Опубликовано: 14:59, 10 август 2020Пр 919
Єкономіка

Українців приголомшили: ціни на газ злетять до небес, держава не допоможе

Українців приголомшили: ціни на газ злетять до небес, держава не допоможе
Експерти вважають, що взимку тарифи на газ і на комунальні послуги злетять.

З 1 серпня в Україні почали діяти нові правила поставок газу для населення. Чиновники, звичайно, говорять, що це не особливо відобразиться на цінах, але ж експерти відзначають - тарифи поповзуть вгору і дуже суттєво.

Читайте також:


В цілому, нові правила на поставку газу для населення - це відкриття цього ринку, пише "Сегодня". У той же час експерти вже заявили, що тарифи на газ навряд чи стануть нижче, ніж є зараз. Причому, не допоможе навіть скасування поставок за спеціальними зобов'язаннями.

На думку експерта в газовій галузі Олексія Куща, в Україні просто відсутня система зв'язку щодо ціни на газ для населення з цінами на світовому ринку. Він наводить приклад, що якщо на європейських хабах 1 тисяча кубометрів газу коштує близько 50 євро, то навіть з урахуванням транспортування, податку на додану вартість і розподілу, тариф для населення має бути близько 2 тисяч гривень за тисячу кубометрів газу. Але в реальності тариф навіть вище 3 тисяч гривень.

Виходить, що зараз населення платить за газ в півтора рази більше, ніж за ринковими цінами. Експерт пояснює, що в Україні просто не працюють багато механізмів, які повинні «знижувати» вартість газу. наприклад, фактично немає роботи в цьому напрямку з боку Антимонопольного комітету, а також відсутня ринкова інфраструктура.

Крім того, експерт відзначає, що ще гірша ситуація складається щодо тарифів на гарячу воду і опалення.

Справа в тому, що ціна на ці послуги цілком залежить від тарифу на газ. В свій час, коли ціна за газ була по 8 тисяч гривень за тисячу кубометрів, в Україні масово підвищили ціну на опалення і на гарячу воду. Але з часом ціну на газ опустили в чотири рази, а ось тариф на опалення та на гарячу воду ніхто не зменшував.
Load...
Ctrl
Enter
Помітили помЫлку
виділіть текст та натиснітьCtrl+Enter
Коментувати (0)