AndreyFrolov
Опубликовано: 12:09, 17 август 2020Пр 678
Політика

Карантин в Україні: вірусологи прогнозують "важку" осінь

Карантин в Україні: вірусологи прогнозують "важку" осінь
Епідемія коронавируса в Україні не відступає. Уже майже два тижні поспіль кількість заражених тримається на рівні 1400-1500 осіб на добу, а за станом на п'ятницю, 14 серпня, був новий рекорд - 1 732 людини. За словами експертів, масковий режим в нашій країні продовжать. Адже з приходом осені прийде і сезонний грип.
І в парі з коронавірусів буде завдано дуже серйозний удар по колективному здоров'ю. Тому, як вдалося дізнатися "Сегодня", влада планує заходи щодо продовження карантину на осінь. Як розповіли нам джерела в Міністерстві охорони здоров'я, після 31 серпня карантин з високою часткою ймовірності буде продовжений через те,
що ситуація в країні продовжує залишатися складною.

Читайте також:


"На сайті МОЗ опублікована таблиця, в якій будуть позначені області, що входять до" червону "і" помаранчеву "зони. Обмеження будуть місцевого характеру. Масочний режим і соціальна дистанція стосуватимуться всіх регіонів, а більш жорсткі заходи - на регіональному рівні, аж до конкретних районів. Ближче до 31 серпня з'явиться нова дата,
до якої буде продовжено карантин у країні ", - розповіли нам в МОЗ.
За припущеннями експерта МОЗ, національний карантин може не обмежитися вереснем.
"Що стосується шкіл - якщо навчальний заклад знаходиться в" червоній "зоні, то воно буде працювати дистанційно, якщо в" помаранчевій ", то буде працювати також з обмеженнями. Наприклад, може бути обмежена кількість дітей в класі", - припускають у МОЗ.
У свою чергу авторитетний вірусолог,
завідуюча відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН Алла Мироненко вважає, що масковий режим в Україні має всі шанси продовжитися до весни 2021 року.
"Осінь буде нелегкою, - каже Алла Петрівна. - Але ізоляція вічно не може тривати.
При цьому важливо дотримуватися маскового режиму, соціальну дистанцію, не ходити в підпільні нічні клуби. Про останній, звичайно, я утрирую. Іншими словами, важливо розуміти, що ризикує заразитися кожен. Якщо діти і молодь можуть перенести в більш легкій формі, без ускладнень, то літнім людям треба бути гранично обережними ".На питання про те, чи висока ймовірність, що карантин буде продовжено після 31 серпня, Мироненко відповіла так: "Що стосується масочного режиму, то осінь, зима і весна завжди збігаються з сезонними епідеміями грипу. Думаю, було б доцільно продовжити масковий режим до весни . Це хоч і набридло, але такий режим може захистити літніх людей,
не допустить сплеску захворюваності. Крім того, епідемія грипу та зростання захворюваності коронавірусів можуть збігтися, потрібно зробити щеплення від грипу. Від нього вакцини будуть. Щеплення зробити потрібно, щоб зменшити захворюваність, в іншому випадку медицина буде в скрутному становищі. До речі,
симптоми цих захворювань можуть збігатися - підйом температури, респіраторна симптоматика. Перед інфекціоністами буде стояти питання про те, як госпіталізувати людини - в окрему чи палату. Тобто якщо людина буде щеплений від грипу, це буде хоч якоюсь гарантією, що у пацієнта не грип ".
Про можливу роботу шкіл в умовах пандемії Алла Мироненко розповіла, що пропонується, наприклад, щоб школи працювали в дві зміни.
Може бути, десь і можливі такі варіанти. Але для цього потрібно мати достатню кількість вчителів. Учитель не може працювати по 12 годин. Хоча при дистанційному навчанні - інша система.
У мене онук шкільного віку і ми були свідками того, що вчитель відправляв йому завдання о 3 годині ночі. Можна впровадити варіант, щоб школярі пересувалися в коридорах в масках, в приміщеннях були бактерицидні лампи і на перервах кварцевать, при вході в школи вимірювати температуру ", - зазначила вірусолог.
Load...
Ctrl
Enter
Помітили помЫлку
виділіть текст та натиснітьCtrl+Enter
Коментувати (0)